+0850 333 2 532

Saç Ekim

İyi sağlık ve gençlik gibi, Bir çok insan için saç ekimi, tam veya en azından dolgun bir saça  geri gelmesini ister

Saçınızın incelmesi veya kelleşmek sizi gerçekten rahatsız ediyorsa, dış görünüşünüz hakkında daha fazla güven duymanın bir yolu olabilir. Fakat önce doktorunuzla ameliyat sırasında ve sonrasında beklentileriniz hakkında konuşun.

Saçınızı hareket ettiren bir ameliyat şeklidir, zaten bir bölgeyi ince veya tüysüz olarak doldurmanız gerekir. Doktorlar bu nakilleri ABD’de 1950’lerden bu yana yapıyorlar, ancak son yıllarda teknikler çok değişti.

Prosedür genellikle doktorun ofisinde olur. İlk olarak, cerrah kafa derinizi temizler ve kafanızın arkasını uyuşturmak için ilaç enjekte eder. Doktorunuz nakil için iki yöntemden birini seçecektir: foliküler ünite strip ameliyatı (FUSS) veya foliküler ünite ekstraksiyonu (FUE).

FUSS ile cerrah, başınızın arkasından 6-10 inçlik bir cilt şeridi çıkarır. Kenara koydu ve kafa derisini kapattı. Bu alan hemen etrafındaki kıllarla gizlenir.

Daha sonra, cerrahın ekibi, çıkarılan saç derisinin şeridini her biri tek tek kıl veya sadece birkaç kıl bulunan 500 ila 2.000 minik grefte ayırır. Alacağınız greftin sayısı ve tipi saç tipinize, kalitesine, rengine ve nakli yaptığınız alanın boyutuna bağlıdır.

FUE Saç ekimi prosedürü alıyorsanız, cerrahın ekibi kafa derinizin arkasını tıraş edecektir. Daha sonra, doktor oradan saç köklerini birer birer temizleyecektir. Alan, mevcut saçlarınızın örteceği küçük noktalar ile iyileşir.

Bu noktadan sonra, her iki prosedür de aynıdır. Greftleri hazırladıktan sonra, cerrah saçın gideceği alanı temizler ve uyuşturur, bir neşter veya iğne ile delikler veya yarıklar oluşturur ve her grefti deliklerden birine nazikçe yerleştirir. Muhtemelen grefti yerleştirmek için diğer ekip üyelerinden de yardım alacaktır.

Aldığınız naklin boyutuna bağlı olarak, işlem yaklaşık 4 ila 8 saat sürer. Saç dökmeye devam ederseniz veya daha kalın saçlar istediğinize karar verirseniz, daha sonra başka bir işleme ihtiyacınız olabilir.